6.3.2024 9.30, Rubrika: Voda a naše peněženka
Aplikace Daně pro přírodu pomáhá v ochraně přírody
Termín podání daňového přiznání se blíží. Letos poprvé mohou lidé podáním daňového přiznání přes aplikaci Daneproprirodu.cz pomoci s ochranou přírody od těch nejmenších organismů, jako jsou světově unikátní perloočky, přes luční mravence nebo motýly, až po ta nejmohutnější zvířata, jako jsou zubři.
Aplikaci připravila ochranářská společnost Česká krajina ve spolupráci s projektem Daňové přiznání pomáhá. „V těchto dnech začínají lidé přemýšlet o tom, jak správně vyplnit daňové přiznání za rok 2023. Mohou přitom využít výborného pomocníka. Odborníci z onlinepriznani.cz, kteří stojí za projektem Daňové přiznání pomáhá, vytvořili bezpečnou a velmi jednoduchou aplikaci, díky níž lidé vyplní svoje přiznání jako s asistencí zkušeného daňového poradce a zároveň mohou přispět na dobrou věc. Konkrétně na divoké koně, zubry a pratury a obnovu vzácné přírody pomocí pastvy velkých kopytníků,“ vysvětlil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.
Jak to funguje? Daňové přiznání lidé vyplní v aplikaci v pár jednoduchých krocích, jako v dotazníku. Aplikace se ptá a lidé pouze odpovídají. Je to tak jednoduché, že připravit si přiznání zvládne každý do patnácti minut sám, i když daním nerozumí. Jak vysoké daně vychází, uvidí každý po celou dobu v průběžném výpočtu.
Letos tak lidé mohou vyplněním daňového přiznání pomoci nejenom státnímu rozpočtu, ale také obnově vzácné přírody. Stačí, když na to půjdou přes Daneproprirodu.cz. Peníze, které lidé ušetří za služby účetní, tak mohou věnovat na ochranu přírody.
Ochranářská společnost Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.
Zdroj, grafika a více informací na www.ceska-krajina.cz
6.3.2024 9.30, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajiněAktuality
Obyvatelé části Plzně mají mít letos kanalizaci a vodovod za 120 mil.
Akt. 15.1.2025 15.16Rubrika: Vodovody a kanalizace
ČZU zakládá centrum pro výzkum biologických invazí v lesích
Akt. 15.1.2025 11.42Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě