10.6.2014 13.11, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace
Moravští vodohospodáři pomáhají spoluobčanům
MiNiGRANTY® VEOLIA jsou hlavní a největší program Nadačního fondu Veolia a jsou i příležitostí pro zaměstnance skupiny Veolia v ČR získat finanční podporu pro veřejně prospěšné projekty. Je tomu tak i letos.
Informovala o tom dnes mluvčí společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ (MOVO) Markéta Bártová a představila také vítězné projekty dobrovolníků z MOVO. Nadační fond Veolia v letošním sedmém ročníku podpořil na území ČR 148 projektů z celkového počtu 332 podaných žádostí.
V případě MOVO uspělo letos z celkového počtu 25 podaných žádostí o MiNiGRANT® VEOLIA ve výběrovém řízení 9 zaměstnanců společnosti, na jejichž aktivity byla rozdělena částka 250 000 korun. Slavnostní předávání MiNiGRANTŮ® za společnost MOVO se uskutečnilo ve Zlíně, v pondělí 9. června 2014 v 10:00 hodin v obřadní síni zlínské radnice, za přítomnosti vážených hostů. Diplomy oceněným zaměstnancům a zástupcům organizací předával generální ředitel společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. Martin Bernard, programem předávání provázela Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia. V úspěšném projektu MiNiGRANTY® bude podle Bártové společnost pokračovat i v následujících letech.
Dobrovolníci z MOVO, organizace a vítězné projekty:
1. Ing. Janečková Simona, MBA, manažerka útvaru Zákazníci – projekt realizuje sama. Zakoupením speciální elektrotříkolky za získaný grant, pomůže manželovi kolegyně vrátit se zpět do sedla, po těžkém úrazu na kole – 25 000 Kč.
2. Mgr. Bártová Markéta, specialistka komunikace – sdružení přátel dětského domova a speciálních škol Zlín
Dovybavení konceptu Snoezelen – multisenzorické místnosti o optická vlákna, která slouží ke zrakové stimulaci a haptickému kontaktu – 27 000 Kč.
3. Ing. Jaroš Vojtěch, vedoucí oddělení GIS – projekt realizuje sám. Jedná se o zakoupení speciálního, tandemového kola Hugbike pro sedmiletého autistu Vítka a naučit ho jezdit na kole. Po roce výuky předat kolo dál vhodné organizaci ke stejnému účelu – 37 000 Kč.
4. Jírová Karolína, asistentka PTŘ – IZAP – sdružení pro integraci zdravých a postižených dětí a mládeže „Chceme žít s vámi“ Zlín. Cílem projektu je vzdělávat lidi s mentálním postižením ve fotografickém kurzu a v počítačové gramotnosti, nákup 2 ks PC sestav a fotoaparát – 36 000 Kč
5. Máčala Miroslav, strojník vodohospodářského zařízení – Projekt realizuje sám. Grant půjde na podporu zrakově postiženého sportovce Patrika Hetmera v alpském lyžování – 30 000 Kč.
6. Nováková Helena, referent, laborant, analytik – Základní škola a Střední škola CREDO, o.p.s. Olomouc. Vytvoření přírodní učebny v prostorách zahrady školy CREDO pro snadnější a účelnější poznávání přírodních rozmanitostí dostupných pro žáky s kombinovaným postižením – 25 000 Kč.
7. Ing. Suchánek Jiří, manažer oblasti Prostějov – ZŠ a MŠ Prostějov, Melantrichova 60, Prostějov, 79604 Finanční podpora na vybudování hřiště pro děti do nově vzniklé třídy předškolních dětí v základní škole. (Odloučené pracoviště MŠ) – 40 000 Kč.
8. Ing. Šerý Pavel, vedoucí střediska RV Slavičín, projekt realizuji sám – objevování nových pro Anitku doposud nepřístupných míst. Nákup speciálního sportovního vozítka za kolo – 20 000 Kč.
9. Světlana Zapletalová, dispečerka centrálního dispečinku – Občanské sdružení Olomoučtí Kohouti-sledge hokejisté. Částka půjde na pomoc hendikepovaným sportovcům, nákup sport. Vybavení – 10 000 Kč.
Naše voda, ilustrační foto: MOVO
10.6.2014 13.11, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace