27.3.2018 15.21, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy
Na návštěvu vodních děl Povodí Moravy se stály fronty
Téměř 4 000 lidí o víkendu zavítalo na přehrady Brno, Bystřička a Slušovice, které Povodí Moravy zpřístupnilo zájemcům v rámci Světového dne vody. Informoval o tom dnes mluvčí Povodí Petr Chmelař.
Rekordní počet návštěvníků podle Chmelaře zaznamenala vodárenská nádrž Slušovice, kterou si v sobotu prohlédlo 1 500 návštěvníků. „Díky vydařenému sobotnímu počasí můžeme letošní účast považovat za rekordní. Obrovský zájem byl především o prohlídku vodního díla Slušovice, kam je běžně zakázaný vstup. Nádrž se totiž nachází v ochranném pásmu vodárenské nádrže. Lidé se zde scházeli už od osmi hodin od rána. Celkově vodní dílo Brno navštívilo asi 1600 osob, Slušovice 1500 a Bystřičku 900 lidí,“ popisuje průběh generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.
Prohlídky strojoven, spodních výpustí, revizních štol a dalších částí přehrad doprovázeli hrázní a další obsluha vodních děl odborným výkladem. Již v ranních hodinách stály fronty desítky návštěvníků. Původně plánované otevření do 14:00 hod bylo díky obrovskému zájmu veřejnosti prodlouženo až do odpoledne. Den otevřených dveří výrazně přispěl k informovanosti široké veřejnosti o přehradách i o činnosti Povodí Moravy. Návštěvníci si spolu s dojmy z prohlídky odnesli i propagační materiály týkající se jednotlivých vodních děl.
„V rámci Světového dne vody si připomínáme význam vody pro život na této planetě. Světový den vody byl poprvé vyhlášen valným shromážděním OSN v roce 1992 a to na základě alarmujících závěrů Mezinárodní konference o vodě a životním prostředí v Dublinu téhož roku. Tento den připadá na 22. března. Proto jsme také zpřístupnili významná vodní díla veřejnosti, abychom mohli názorně předvést, že vodní zdroje jsou omezené, nenahraditelné, vyžadují zvýšenou ochranu a všichni s nimi musíme účelně hospodařit,“ dodává generální ředitel Václav Gargulák.
Naše voda, dokumentární foto (přehrada Bystřička) Povodí Moravy
27.3.2018 15.21, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzyAktuality
Obyvatelé části Plzně mají mít letos kanalizaci a vodovod za 120 mil.
Akt. 15.1.2025 15.16Rubrika: Vodovody a kanalizace
ČZU zakládá centrum pro výzkum biologických invazí v lesích
Akt. 15.1.2025 11.42Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě