11.7.2018 11.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony
Příprava bazénu a jeho údržba po celou sezónu
Péče o bazénovou vodu během sezóny není složitá, ale nesmíte na ni zapomínat. Připomíná to ve svých doporučeních majitelům zahradních bazénů výrobce bazénové chemie značky Savo.
Starost o bazén neopadá ani v případě, že vlastníte bazén vnitřní. Tak i tak se na jeho stěnách i dně objevují usazeniny, o které se postará vhodně zvolená bazénová chemie. Její používání neznamená pouze čistou vodu, ale především její zdravotní nezávadnost. Hodnota pH je ukazatelem stupně kyselosti nebo zásaditosti vody. Pohybuje se v rozmezí mezi 1 až 14, kdy hodnoty pod 7 značí kyselou reakci a hodnoty nad 7 reakci zásaditou. Ideální hodnota pH bazénové vody by měla být v rozmezí mezi 7,1 až 7,5. Pro majitele bazénu je hodnota pH nejdůležitějším ukazatelem, který je rozhodující pro funkčnost bazénové chemie. Nesprávná hodnota pH může mít za následek růst řas a další nežádoucí stavy vody. Chcete-li mít jistotu, že používaná bazénová chemie pracuje na 100 %, pravidelně hodnotu pH kontrolujte a v případě potřeby ji upravujte novinkou pro letošní sezónu, kterou jsou přípravky Savo pH+ či Savo pH-. Vybraný přípravek rozpusťte v nádobě s vodou a aplikujte do bazénu.
Díky prachu, větru a dešti se vám mohou do vody velice snadno dostat spory řas a pak už je o jejich rozmnožování postaráno. Pokud zjistíte, že se jim ve vašem bazénu začalo dařit, okamžitě zasáhněte. Řasy mohou způsobit zažívací problémy, kožní reakce či spustit projevy alergie. Zvyšte proto skokově koncentraci chloru pomocí přípravku Savo Chlor šok, který řasy a veškeré mikroorganismy zahubí a zabrání jejich dalšímu růstu a množení. Kalná, zelená, hnědá či dokonce zapáchající voda může mít několik příčin. Jedním z důvodů může být vysoký obsah minerálů či příliš vysoké pH vody v bazénu. Ne vždy je třeba všechnu vodu vypouštět a napustit novou, ale postupovat dle následujících kroků. Nejprve zkuste změřit hodnotu pH vody. Pokud je v pořádku, vyzkoušejte vyšší koncentraci chloru a nepřetržitě ji filtrujte alespoň 24 hodin. Jestliže ani to nepomůže, problém může být v drobných nečistotách. Chlor sice zabije vše, co ve vodě žije a filtrace odstraní nečistoty, ale pouze ty, které jsou větší než 15 mikronů. Všechny menší ve vodě zůstávají a ta se pak kalí. Pro drobné nečistoty zvolte Savo Vločkovač či Savo Projasňovač, které tyto nečistoty obalí a vytvoří z nich shluky, které pak má filtrace již šanci bez problémů zachytit, nebo se usadí na dně bazénu a vy je pak můžete vysát. Více na: www.savo.eu
Zdroj a foto: Savo
11.7.2018 11.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákonyAktuality
Obyvatelé části Plzně mají mít letos kanalizaci a vodovod za 120 mil.
Akt. 15.1.2025 15.16Rubrika: Vodovody a kanalizace
ČZU zakládá centrum pro výzkum biologických invazí v lesích
Akt. 15.1.2025 11.42Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě