24.1.2019 14.19, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě
Povodí Moravy: Vstupovat na ledové plochy není bezpečné
Vlivem nízkých teplot dochází k zamrzání hladin vodních nádrží, řek a k zamrzání dochází i na jezových zdržích. Jak ale dnes zdůraznil mluvčí státního podniku Povodí Moravy Petr Chmelař, vstup na ledovou plochu ale představuje vždy riziko.
V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Ledová celina může být navíc vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak prolomení ledu i při mírném zatížení. Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí.
„Dále upozorňujeme, že vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně,“ připomíná Chmelař.
Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda
24.1.2019 14.19, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Přehrady a vodní dílaAktuality
Dobrovolní hasiči z Jílového u Prahy mají novou hasičskou zbrojnici
Akt. 27.11.2024 13.56Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě
Perspektivy původní populace tisu červeného v širší oblasti Podyjí
Akt. 27.11.2024 13.55Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě