31.10.2019 9.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě
Blíží se vyhlášení soutěže Adapterra Awards
V pondělí 4. listopadu vrcholí první ročník celorepublikové soutěže Adapterra Awards vyhlášením nejlepších nápadů na zvládání dopadů klimatické změny. Do letošního ročníku se zapojilo čtyřiadvacet projektů, z nichž dvanáct vybrala odborná porota do finálového kola.
Hlavním pořadatelem soutěže je Nadace Partnerství.. „Aby byla inspirace po ruce pro každého, zařadí Nadace Partnerství všechny kvalitní projekty do přehledné online databáze. Zde lidé snadno najdou zajímavá řešení pro vlastní dům nebo rovnou celou obec. Inspirativní klimatické nápady sbíráme i napříč Evropou, databázi tak nově obohatilo i osm nesoutěžních nápadů z Polska, Maďarska a Slovenska,“ přibližuje specialista na adaptace Martin Ander.
Z vyhlášení výsledků soutěže připraví portál Naše voda fotoreportáž.
Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová
31.10.2019 9.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy
Aktuality

Povodí Moravy: Hladiny vody v nádržích jdou po zimě nahoru
Akt. 13.3.2025 14.05Rubrika: Přehrady a vodní díla

Českem se šíří plíseň olšová. Invazní patogen ohrožuje lužní a mokřadní olšiny
Akt. 13.3.2025 11.14Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině