23.9.2013 12.10, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace
Co je to „Mumio?“
MUMIO je slovo řeckého původu, které znamená “ochraňuje tělo”. Látku tohoto názvu přibližuje ekologický server memza.cz.
Mumio je čistě přírodní směs organických i neorganických látek, které se velmi dobře rozpouští ve studené vodě. Vyskytuje se jen v několika málo horských oblastech planety, a to ve skulinách skal v podobě kůry smolnatých kamínků. Očištěné a extrahované mumio představuje konzistentní hmotu černé, tmavě hnědé až hnědé barvy s lehce se blyštícím povrchem, specifickou aromatickou vůní a hořkou chutí. Při skladování mumio postupně tvrdne z důvodu ztráty vláhy. Tento proces však nemá žádný negativní dopad na jeho kvalitu či schopnost velmi lehce se rozpustit ve studené vodě.
Mumio v sobě obsahuje více než 50 chemických prvků, organického i neorganického původu, kolem deseti druhů různých oxidů kovů, silikátové uskupení oxidu křemičitého (Ph3), fosforu apod. V organické části mumia se nachází kolem 30 skupin biologicky aktivních látek – mikro i makro elementy, proteiny, aminokyseliny, mastné kyseliny, alkaloidy, stopové prvky fosfolipidů, vitamínů, guminokyseliny a další kyseliny.
Tyto biologicky aktivní látky nacházející se ve struktuře mumia jsou schopny odpovídajícím, pozitivním způsobem reagovat na procesy probíhající v organismu člověka, výrazně urychlit jeho regeneraci cestou zrychlení regenerace jednotlivých orgánů a tkání. Mikroelementy mumia mají pozitivní dopad na proces látkové výměny člověka, na proces okysličování krve a tím pádem i na celkový proces regenerace. Tyto látky pozitivně při své přírodou namixované kombinaci působí na proces reprodukce, růstu, krvetvorby a tím pádem výrazně posilují celkový imunitní systém lidského organismu.
Mumio v lidském organizmu kompenzuje negativní dopady znečistěného životního prostředí, v němž je dnes člověk ve většině oblastí planety nucen žít, má výrazný detoxikační efekt na člověka, působí silně protizánětlivě, antibakteriálně, pozitivně stimuluje některé procesy krvetvorby, výrazně posiluje proces trávení cestou posílení činnosti žlučníku. Používá se jako velmi účinná prevence žaludečních vředů, pozitivně působí na činnost ledvin a zlepšuje tak proces vyměšování toxických látek z organismu a stimuluje a očisťuje játra. V podobě masti se používá na některá onemocnění kůže, zejména celé škály ekzémů.
Již ve středověké východní lékařské literatuře je možné najít více než sedmdesát dochovaných traktátů o léčebných vlastnostech mumia. Především tvůrci těchto pojednání o mumiu upozorňují na jeho vysoce pozitivní dopad na člověka, široké využití při léčbě lidí, jako prostředku, který především výrazně napomáhá jako nástroj k léčbě zánětlivých procesů v těle, je pomocníkem při regeneraci a antibakteriální prostředek.
Středověcí lékaři badatelé – Razes, Avicena, Biruni aj. popsali podrobně jeho léčebnou sílu při jeho použití konkrétně jako léku na těžké migrény, epilepsii, zánětu lícního nervu, otravách, žaludečních vředech, onemocnění střev, zánětlivých onemocnění močových cest a močového měchýře, tuberkulóze.
Mumio jako lék je ve východní medicíně známé a používané přes tři tisíce let. Dokonce i Aristoteles ve svém elaborátu na toto téma popsal léčebné efekty a použití mumia a podrobně uvedl, jak prověřoval kvalitu a efektivitu léčení mumiem. Tento čistě přírodní preparát se od dob Aristotelových udržel jako medikament v léčebných postupech doktorů střední Ásie, Íránu, Afghánistánu, Tibetu a Indii dodnes. Tedy v enklávách, kde je možné tento přírodní dar získat. Tento horský balzám, horská smůla již tisíce let pomáhá zdraví člověku.
Středověcí lékaři badatelé – Razes, Avicena, Biruni aj. popsali podrobně jeho léčebnou sílu při jeho použití konkrétně jako léku na těžké migrény, epilepsii, zánětu lícního nervu, otravách, žaludečních vředech, onemocnění střev, zánětlivých onemocnění močových cest a močového měchýře, tuberkulóze.
V současné době, kdy se poptávka po čistě přírodní medicíně stává stále více potřebou stále většího množství obyvatel planety, zažívá mumio druhé zrození a zájem o něj výrazně převyšuje možnosti přírody. Tímto zájmem se mumio dostává i do popředí vědeckého zájmu specialistů s cílem ještě hlouběji odhalit jeho potenciál a zefektivnit jeho využití při léčbě lidí. Tento proces má i své negativní stránky. Mnohé farmaceutické společnosti se snaží využít tohoto zájmu ke zvýšením svých zisků a jak jinak, dodávají na trh mumio v tabletách. Ale mumio v tabletách není tím skutečným mumiem, přírodním produktem, který má výše popsané efekty. Procesem výroby mumia v tabletách dochází ke změnám jeho chemické struktury, čímž dochází k tomu, že popsané léčebné efekty mumio ztrácí. Taktéž v procesu „tabletizace“ mumia jsou do něj přidávány kvůli tomuto procesu látky, které už definitivně mění složení mumia… .
Zdroj: www.memza.cz, foto memza
23.9.2013 12.10, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace