10.4.2014 8.02, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace
Vodárny varují opět před podvodníky kontrolující kvalitu vody
Společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) upozorňuje, že se opět objevují případy, kdy se do soukromí obyvatel snaží vnutit podvodníci pod záminkou, že jsou zaměstnanci vodáren. Aktuálně je hlášen případ z Kladna – část Bresson, uvedla mluvčí SVAS Lenka Kozlová.
Údajní pracovníci vodáren obvolávají domácnosti a upozorňují na kontrolu tvrdosti vody a množství chloru. Kontrola má být hned druhý den paní Tůmovou. Pod touto záminkou se vetřou do bytu a překvapené obyvatele připraví o peníze či majetek. SVAS sdělují, že zaměstnanci společnosti se prokazují průkazem SVAS, který je opatřen fotografií i telefonním číslem 840 121 121, kde je možné si totožnost ověřit.
Jste-li napojeni na veřejný vodovodní řad, Váš dodavatel pitné vody, společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS), dodává pitnou vodu dle požadavků platné legislativy – vyhlášky MZd. č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody. Zodpovídá za to, že ve Vašich domácnostech, z Vašich vodovodních kohoutků teče kvalitní, zdraví nezávadná pitná voda. Kontrolu jakosti pitné provádějí pracovnice laboratoře pitných a odpadních vod, jež odebírají vzorky vody u stálých spotřebitelů.
„Apelujeme na všechny obyvatele Kladenska a Mělnicka, aby byli obezřetní a totožnost zaměstnanců si ověřovali na telefonním čísle 840 121 121,“ sdělila Lenka Kozlová.
Podvodníci se objevují na mnoha místech v okolních krajích a jsou velice vynalézaví. Domácnosti zákazníků regionu provozovaného Středočeskými vodárnami i dealeři nabízející filtry na úpravu vody. Dovolujeme si Vás tímto upozornit, že nabízené služby nejsou nutné pro dosažení kvalitní pitné vody. Není tedy třeba si tuto službu objednat a platit za ni. Informace, které podávají dealeři filtrů o vodě z kohoutku, jsou vymyšlené a zavádějící.
„Vynalézavost dealerů nezná meze,“ uvedla dále Kozlová, „což dokazuje případ jedné paní z Ústí nad Labem, kterou navštívili obchodníci s filtry, ale představili se jako pracovníci vodáren odebírající vzorky vody. Po odběru vody z kohoutku trvali na tom, že paní musí podepsat dokument o odběru vody, aby se mohl udělat rozbor. Po odchodu pracovníků paní zjistila, že podepsala kupní smlouvu na filtr.“
Naše voda, foto: skutečný pracovník vodáren je vybavený visačkou s fotografií a kontaktem pro ověření
10.4.2014 8.02, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace